Projeyi gözden geçirirken pasaportunuzu getirmelisiniz. Satış değerinin % 1'i, ödemek istediğiniz yönteme bağlı olarak banka kartınızla veya nakit olarak rezervasyon ücreti olarak ödenecektir. Daire, rezervasyon tarihinden itibaren peşinat ödeyene kadar iki hafta süreyle sabitlenecektir. Bu tutar peşinattan düşülecek ve mülkün sahibi olacaksınız.

Evet, eşin ve çocukların tüm ailesi için emlak ikamet izni almak mümkündür, ilçe belediyelerine başvurduktan sonra oturma izni alınız.

Bir mütevelli sözleşmenin feshi üzerine para cezası vermez, ancak çoğu satın alma sözleşmesinde sözleşmenin feshi halinde borcunuz olan kısımlarla ilgili bir hüküm vardır. Bu satış fiyatının yaklaşık %10-20'sini değiştirebilir. Alıcının sözleşmeyi feshetmeye karar verdiği herhangi bir noktada, bu para cezası düşülecek ve miktarın geri kalanı sözleşmenin sonunda proje yönetimi tarafından alıcıya ödenecektir.

Türk yasalarına göre geliştirici, konut projesini tamamlamak için altı aylık bir uzatma elde etme hakkına sahiptir. Bu süre sona erdikten sonra, geliştirici teslim etmezse idare, iki taraf arasındaki sözleşmede belirtilene göre alıcıya aylık para cezası ödeyecektir. Güven ve Allah'ın lütfu ile projelerini son teslim tarihinden önce bitiririz.

Şehir merkezindeki ortalama yatırım getirisi,% 4-5 arasında değişen diğer alanlardan önemli ölçüde düşüktür. İstanbul - başakşehir gibi gelişmiş ve modern alanlara gelindiğinde bu oran% 7'ye yükselir. Ayrıca, inşaatın ilk aşamasında satın aldığınızda kira getirisi artabilir. Mülkünüzün değeri artacaktır bu da yıllık yaklaşık % 10-15'dir. Tüm bu faktörleri, projeleri ve yatırımları dikkate aldığınızda, Türkiye'de birkaç yıl içinde mülkünüz için % 100 kârlı olmak çok kolaydır.

Projede mümkün olan maksimum kârı elde etmek istiyorsanız, hemen hemen her zaman inşaatın ilk aşamasında satın almalısınız. Projenin ilk aşamalarından inşaat aşamasının tamamlanmasına kadar satış fiyatlarında düzenli bir artış var.

Bu mülk satın almak ve yatırım yapmak isteyen yabancılar tarafından çok yaygın bir sorudur ve burada Taksim, veya sultan Ahmet, İstanbul'un merkezi olarak kabul edilmediği için büyük bir yanlış anlama vardır. Bunlar başlıca turistik bölgelerdir. İstanbul'un 17 milyon nüfusu var ve şehirde 39 ilçe var. Bu alanların birçoğunun tüm bu bölgelerde yaşayan yaklaşık beş yüz bin nüfusu vardır ve her birinin yaşadıkları bölgeye göre kendi merkezi vardır. Bu nedenle yaşadığınız bölgede ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceksiniz. Ancak İstanbul'un şu anki merkezi Avrupa kıtasında olan Başakşehir ilçesidir.

Mülkün rezerve edilmesi için ödenen tüm ücretler, herhangi bir nedenle iptal etme seçeneğiniz varsa tamamen iade edilebilir.

Neredeyse her zaman, projelerin tamamlanmasına kadar taksitler halinde bir ödeme planı vardır. İlk ödeme % 20 ile % 40 arasında değişmektedir ve projeye bazı durumlarda önemine bağlı olarak, projelerin tamamlanmasından sonra bile bir taksit sistemi bulunmaktadır. Bazen hazır projeler için de taksitler halinde ödeme planları yapılabilir.

Satın aldığınız projeye bağlı olarak, inşaat aşamasında mülkünüzü satabilirsiniz. Bazı durumlarda satış sözleşmesinde belirtilmesi halinde geliştiriciye ödenmesi gereken % 2 veya % 3 komisyon olabilir.

Türkiye'de gayrimenkul satın almak için bankalardan ipotek alabilmek için, burada düzenli bir gelire sahip olmanız gerekir ve bu genellikle kabul edilebilir olmadığından, Türkiye'deki bankalardan kredi almak mümkün değildir. Ancak bazı projelerde tavizler olabileceğinden bu konuda sizi destekleyeceğiz.

Bakım ücretleri projeye bağlı olarak değişebilir konut kompleksinde daha fazla tesis olduğunda bakım ücretleri arttırılabilir, ancak diğer şehirlere göre İstanbul'daki bakım ücretleri çok makuldür. Genellikle aylık olarak, metrekare başına yaklaşık 0.5 ila 1 dolar olacağı aylıktır, 100 metrekarelik iki yatak odalı bir daire için, karmaşık yönetim için aylık 50 dolar bakım ücreti ödeyeceksiniz.

Ayda metrekare başına yaklaşık 0,5 dolar tutarındaki bakım ücretleri ülkelerin geri kalanı dışında Türkiye'de mülkün yıllık değerinin % 0,2'si kadar olan emlak vergisi. Garanti ve koruma için yılda 70-80 dolar aralığında olan zorunlu deprem sigortası.

Satın alma vergisi: Satış fiyatının % 4'üdür. Genellikle alıcı ile geliştirici arasında bölünür ve sözleşme kapsamında her taraf için % 2'dir. Dairenin alanı 150 metrekareden büyükse, KDV satış fiyatının % 18'ine yükseltilecektir. Kamu hizmetleri uygulaması (elektrik, su, doğalgaz) en fazla 1000 dolar damgalama ücreti + noter ücreti, sadece hükümet tarafından finanse edilen projeler için ödenebilir. Genellikle, bu projeler için KDV ödenmez, bu da şartları sahibine neredeyse eşit hale getirir.

Sermaye kazançları için vergi oranı % 15 ile % 22 arasında değişmektedir. Bu mülkü satın aldıktan sonra beş yıl içinde mülkünüzü satmaya karar verirseniz, başka bir deyişle, mülkünüzü en az beş yıl saklarsanız ve daha sonra satarsanız, hükümete ödenecek sermaye kazancı vergisi olmayacak.

2014'ten önce metro sistemi ağı sadece 45 km idi. 2014 yılında 142 Km'ye ulaştı ve 2020'de hükümet 430 Km'ye çıkarmayı hedefliyor. Bu, beş yıl içinde, İstanbul'un atardamarı olarak kabul edilecek ve 2019'da sona erdiğinde İstanbul'daki en uzun kanal olacak, Türkiye'de genel olarak yatırım projelerinin ve gayrimenkulün önemini artıracak olan şehrin tüm bölgelerine metro bağlantısı olacağı anlamına geliyor. Şimdi Başakşehir ilçesinde sekiz istasyonluk bir metro ağı bulunuyor ve 4 yeni istasyon daha sonra yeni hastaneye ve sonra yeni havaalanına genişletiliyor.

İstanbul'da yabancıların çoğunun çalıştığı ve yaşadığı farklı yerlerde İngilizce / Arapça öğreten birçok okul var. Ayrıca Türkiye’deki öğrenciler aynı anda yurtdışında ki öğrenimlerine ve üniversiteye devam etmek için önemli bir ülke haline gelmiştir. Birçok üniversitede Türkçe ve İngilizce dersleri bulunmaktadır. Genel olarak İstanbul ve Türkiye'nin her bölgesinde bulunan Arap yabancılara özel okullar bulunmaktadır. Başakşehir İlçesi al-Awael - kudüs - Al-aksa - Al-Hadi - Safir ve diğerleri gibi onlarca Arap okuluna sahiptir …

İstanbul'un çok güvenli bir şehir olduğunu ve Türkiye'nin en güzel bölgelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz ve şimdi dünyadaki turistler için en cazip yerlerden biri.

İstanbul, dört mevsim boyunca iklimi için dünyanın en şanslı şehirlerinden biridir. Buradaki farklı hava akdeniz ikliminin daha serin bir versiyonu olarak görülebilir. Harika bahar, mükemmel yaz sıcaklıkları maksimum 30-33 °, mavi gökyüzü ile kolay düşme ve 19-5 ° yağmurlu kışlar. Ve doğası diğer ülkelerin geri kalanına kıyasla dünyanın en güzel ikliminden biri olarak kabul edilebilir.

Kredi kartınızı neredeyse her yerde kullanabilirsiniz, bu da alışveriş yapmanın en iyi yoludur. Ancak, taksilerde veya diğer ihtiyaçlarda kullanmak için sizinle biraz nakit para bulundurmanızı öneririz.

Türk hükümeti, Türkiye dışında cep telefonu satın alanlara alım vergisi koymak istiyor, Türk sim kartını Türkiye'de kullanmaya başladıktan 120 gün sonra telefonunuz bloke edilecektir.

Etkinleştirmek için vergi dairesine 130 lira yatırmanız ve bu makbuzu Türk GSM operatörüne götürmeniz gerekir.

Sim kartınızı satın alırsınız  veya GSM konusunda uzmanlaşmış herhangi bir dükkana gidebilir ve gerekli çözümü yaptırabilirsiniz.

Bir sorunuz mu var? Yardım etmek için buradayız.

Bilmek istediğiniz herhangi bir soruşturma veya sorularda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız

Hemen Whatsapp